českyenglishdeutschlandslovensky

V rámci přípravy nabízíme uspořádání dvouhodinové přednášky některého z našich lektorů na téma holocaustu nebo besedy s pamětníkem. Lektoři jsou vyškoleni ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze a jsou akreditováni Ministerstvem školství. Partnerem projektu je dále Terezínská iniciativa, která sdružuje pamětníky holocaustu.

V zahraničí na projektu spolupracuje sesterská organizace ICEJ Slovensko, dále slovenská Chevra a maďarská židovská organizace
Az Élet Menete Alapítvány.

Tento projekt se uskutečňuje za podpory Evropské komise v rámci programu „Evropa pro občany“.

 

 

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém ve spolupráci s dalšími mezinárodními partnery organizuje ve dnech 11. - 13. 4. 2010 interaktivní program pro studenty v Osvětimi.

Jeho cílem je dát vybraným studentům příležitost setkat se s pamětníky holocaustu a v jejich doprovodu navštívit jedno z míst genocidy. Kromě uctění památky obětí se zúčastní mezinárodního setkání mládeže z několika zemí světa. Jeho účastníci budou mít příležitost společně reflektovat tragédii holocaustu a uvažovat o mechanismech vzniku předsudků a netolerance. Setkání s vrstevníky z různých národních, náboženských a etnických skupin bude navíc praktickou příležitostí učit se respektovat odlišnosti a vést dialog.

Zúčastnit se mohou studenti středních a vysokých škol bez ohledu na studijní zaměření. Je vhodné doporučit účast těm, kteří již projevují zájem o historii a témata lidských práv. Program je vhodnou navazující aktivitou pro projekty zabývající se zkoumáním osudů obětí holocaustu, např. „Zmizelí sousedé“.

 

 

iloga
2010 Pochod živých. Všechna práva vyhrazena.
design ©2010 JrK - STUDIO