českyenglishdeutschlandslovensky

Na projekte Pochod živých v zahraničí spolupracujú sesterské organizácie ICEJ Česká republika, ICEJ Nemecko a ICEJ Rakúsko. Na Slovensku sa na projekte podieľa ICEJ Slovensko a občianske združenie CHEVRA Žilina. Tento projekt sa uskutočňuje s podporou Európskej komisie v rámci programu „Európa pre občanov – aktívna európska pamäť“.

 

 

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem v spolupráci s ďalšími medzinárodnými partnermi organizuje v dňoch 27. – 29. 4. 2014 interaktívny program pre študentov v Osvienčime.

Jeho cieľom je navštíviť v sprievode odborníkov a pamätníkov jedno z neslávne známych miest najväčšej genocídy v dejinách. Okrem uctenia si pamiatky obetí sa zúčastnia medzinárodného stretnutia mládeže z mnohých krajín celého sveta. Účastníci programu budú mať príležitosť spoločne reflektovať tragédiu holokaustu a uvažovať o mechanizmoch vzniku predsudkov a netolerancie. Stretnutie s rovesníkmi z rôznych národných, náboženských a etnických skupín bude tiež praktickou príležitosťou učiť sa rešpektovať odlišnosti a viesť dialóg.

Kapacita pre účastníkov zo Slovenskej republiky je 80 osôb aj s pedagogickým sprievodom. Tento počet sa rovnomerne delí medzi ICEJ Slovensko a občianske združenie CHEVRA zo Žiliny. Každá organizácia samostatno oslovuje spolupracujúce školy. Zúčastniť sa je možné len v organizovaných skupinách z jednotlivých škôl. Škola zabezpečí pedagogický dozor a sama si určí náhradníkov, aby napr. v prípade nemoci garantovala účasť dohodnutého počtu osôb.

 

 

iloga
2010 Pochod živých. Všechna práva vyhrazena.
design ©2010 JrK - STUDIO