českyenglishdeutschlandslovensky

Pro úspěch projektu je rozhodující, aby byli žáci předem připraveni. Doporučujeme, aby žáci pod vedením svých učitelů v rámci přípravy vyhledali informace o jedné konkrétní rodině pocházející z jejich okolí, která byla deportována do Osvětimi. Cílem je seznámit se s jejich osudem a využít získaných poznatků pro lepší porozumění při vlastní cestě. Součástí přípravy by dále měla být dvouhodinová přednáška některého z našich lektorů nebo beseda s pamětníkem přímo ve škole.

Na projektu Pochod živých v zahraničí spolupracují sesterské organizace ICEJ Slovensko, ICEJ Německo, ICEJ Rakousko a dále slovenská Chevra. Tento projekt se uskutečňuje za podpory Evropské komise v rámci programu „Evropa pro občany – aktivní evropská paměť“.

 

 

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém ve spolupráci s dalšími mezinárodními partnery organizuje ve dnech 26. – 29. 4. 2014 interaktivní program pro studenty v Praze a v Osvětimi.

Jeho cílem je navštívit v doprovodu odborníků a pamětníků jedno z nechvalně známých míst největší genocidy v dějinách. Kromě uctění památky obětí se zúčastní mezinárodního setkání mládeže z mnoha zemí světa. Účastníci programu budou mít příležitost společně reflektovat tragédii holocaustu a uvažovat o mechanismech vzniku předsudků a netolerance. Setkání s vrstevníky z různých národních, náboženských a etnických skupin bude navíc praktickou příležitostí učit se respektovat odlišnosti a vést dialog. Čeští, rakouští a němečtí účastníci se navíc v neděli 27. 4. zúčastní Pochodu dobré vůle a veřejného shromáždění proti antisemitismu v Praze (www.vsichnijsmelidi.cz).

Kapacita pro účastníky z České republiky je 6 skupin po 12 osobách (obvykle 11 žáků a 1 člen pedagogického doprovodu). Zúčastnit se je možné pouze v ucelených skupinách z jednotlivých škol. Škola zajistí pedagogický doprovod a sama si určí náhradníky, aby např. v případě nemoci garantovala účast dohodnutého počtu osob.

 

 

iloga
2010 Pochod živých. Všechna práva vyhrazena.
design ©2010 JrK - STUDIO